Акцията на актьорите бе в подкрепа на "Ранобудните студенти". По-рано университетски преподаватели протестираха с Конституцията в ръце срещу масираното полицейско присъствие в София. През нощта група студенти успя да премине загражденията пред НС.
Шествието на актьорите започна от градинката "Кристал" и бе организирано от Съюза на артистите в България.

Те блокираха за около 15 мин. кръстовището пред Ректората на Софийския университет в знак на подкрепа към "Ранобудните студенти", чиято окупация продължава вече месец.

Преди това блокада имаше и на бул. „Цар Освободител” от Университета до ул. „Г.С. Раковски”. 

Малко преди 12 ч. около 30-40 преподаватели от различни университети седнаха на жълтите павета пред Народното събрание, като всеки от тях държеше в ръцете си Конституцията.

Сред тях бяха Калин Янакиев, Александър Кьосев, Румяна Коларова. 

Един от участниците в протеста държеше плакат Ние, художниците, сме с вас”.

Рано тази сутрин група от „Ранобудните студенти” премина загражденията пред парламента и разпъна плакат с послание към управляващите: "Огражденията са в ума ни, няма граници за духа ни".