66-годишният рокаджия се подложи на операция на 6 август и бе изписан от болница три дни по-късно, за да продължи да се възстановява у дома. Мей отсъстваше от страницата си в Туитър след процедурата, но днес се е появил, за да съобщи на последователите си, че се връща на работа. "Приятели, извинявам се за отсъствието. Тази операция изискваше много търпение и внимание. Трябваше да се "изключа" и да се възстановявам. Благодаря на всички за подкрепата", пише музикантът. Брайън Мей се връща в звукозаписното студио заедно с дългогодишната си сътрудничка Кери Елис.