Дизайнерите предлагат бягство от действителността за следващата зима. Това пролича както от техните творенията, така и от начина им на представяне.

Въображението е навсякъде по модните подиуми, а абстракцията поглъща, коментират от БНТ. Интересен беше замисълът на Миуча Прада. Дизайнерката беше поканила холивудски знаменитости, които се явиха в ролята на манекени.

Ейдриън Броуди се появи облечен в тъмночервено палто с кожена яка. Уилям Дефо и Гари Олдман представиха изцяло черни облекла. Сред манекените за един ден на модна къща "Прада" беше и Джейми Бел - изпълнителят на главната роля във филма "Приключенията на Тинтин" на Стивън Спилбърг.

Вижте снимки >>

Джорджо Армани показа истински сериен убиец - черни кожени ръкавици, шапки, небрежни качулки и балтони. Сега е време за по-малко агресивен и по-хуманен начин на живот, заяви дизайнера след представянето на колекцията си.

Армани си е дал сметка, че хората трябва да се справят с икономическата криза и че това вероятно ще се отрази върху начина им на обличане. Специално внимание е обърнато на шаловете с различни ширини и дължини.

Акцентът при Вивиан Уестууд отново е климатът. Някои от облеклата, които представи, сякаш са предназначени за участници в експедиции до Северния или Южния полюс.

Дизайнерката поясни, че се вдъхновила от екипировката на полярни изследователи, за да фокусира вниманието върху климатичните промени. Колекцията й включва също каскети, пончо, бежови и кафеникави кожи. За градски партита са предвидени смокинги, а за уикендите - палта от карирани платове.