Бри Ларсън обяви Кейси Афлек за най-добър актьор, но по изражението на лицето ѝ си личеше, че не изпитва симпатия към победителя. Мнозина смятат, че причина за това са обвиненията към Кейси в сексуален тормоз.

Вижте снимки >>

През 2010 година две жени, работещи с Кейси по филма "Все още съм тук", обвиниха актьора в сексуален тормоз по време на снимките, припомнят от "Дарик". Афлек отрече да е виновен и в крайна сметка историята приключи с извънсъдебно споразумение и доста сериозна сума, която двете обвинителки получиха.

Миналата година Бри Ларсън спечели "Оскар" за ролята си във филма "Стая", в който изигра ролята на жертва на насилие. Звездата силно се вълнува от темата.

Точно поради тази причина актрисата отказала да аплодира Кейси Афлек на Оскарите, предполагат американски медии.



Интернет потребители също въстанаха срещу Оскара на Кейси Афлек, като посочиха, че човек, обвинен в сексуално насилие, не бива да получава такава награда. Мнозина смятат, че по този начин Академията поощрява подобно поведение.

Други пък припомниха случая с режисьора Роман Полански. През 2003 г. той спечели "Оскар" за "Режисура" за филма "Пианистът", независимо че бе потърсил убежище в Швейцария от преследванията на американското следствие, обвинило го в педофилия. По-късно Полански получи статуетката от своя близък приятел Харисън Форд.